Battlefield 4 będzie zajebisty….

Niestety DICE nie było tak łaskawe i nie dopuściło mnie do alphy BF4, chociaż może to i dobrze bo będzie większa frajda podczas open bety ;) . Jednak opinie znajomych oraz te krążące po necie wskazują na to, że BF z numerkiem 4 będzie właśnie tym najlepszym BFem. Oczywiście nie wiemy jeszcze wszystkiego ale to co udostępniono nam do tej pory daje nam ogromne nadzieje.

Wiemy, że model zniszczeń będzie znacznie usprawniony w stosunku do poprzedniej części. Pokazano to na filmiku przedstawiającym gameplay z multi(zapadnięcie się drogi pod czołgiem, lepsze niszczenie osłon, zawalający się budynek). Nie dość, że takie rzeczy cieszą gębę to jeszcze pozwalają na zastosowanie zupełnie nowych strategi.

Powraca Commander, czyli DICE przenosi rozgrywkę na zupełnie nowy poziom. Kolejna bardzo ważna zmienna, która będzie miała wpływ na wynik meczu. Na pewno mnogość zagrań będzie stała na odpowiednim poziomie. Jeśli tylko balans zostanie zachowany i i nasz Commander nie będzie idiotą to zabawa na pewno będzie przednia(mogli by dać możliwość votowania żeby np wykopać commandera jeśli jest strasznym noobem i nie słucha graczy).

No i mamy jeszcze tryb spectatora czyli coś, czego bardzo wszystkim nam brakowało. I nie chodzi tu tylko o to, że teraz będę mógł popatrzeć czy ktoś tam sobie na boku nie czituje, tylko że będę mógł obserwować rozgrywkę i ją np streamować/komentować. To może oznaczać tylko jedno. DICE bardzo poważnie myśli o E-Sporcie. Już wcześniej coś się kroiło i jakieś tam pogłoski po sieci krążyły. Devsi co jakiś czas powtarzali, że chcą do tej sprawy podejść profesjonalnie i nic nie spartolić. W sumie do DICE musiało zrobić jakiś krok na przód, bo przecież CoD ma już swoje mistrzostwa świata (pula nagród to 1 milion zielonych….).

E-sport to przecież nie tylko kasa dla najlepszych graczy. To jeden z najlepszych sposobów na promowanie gry i wydłużenie jej żywotności.

Oczywiście nie wiemy jeszcze wszystkiego. Nadal nie wiadomo jak zostanie rozwiązana kwestia cziterów. Jeśli nadal kolizje będą liczone po stronie klienta, to będzie to delikatnie mówiąc spory fail. Z drugiej strony przymiarki do E-Sportu każą mieć nadzieje, że DICE nie da dupy w tej kwestii. O trybach rozgrywki i ilości map dowiemy się pewnie więcej dopiero po wakacjach. Mam tylko nadzieję, że nie będzie powtórki z BF3, gdzie najlepsze mapy pojawiły się w dodatkach, których było zdecydowanie za dużo. Co prawda jestem posiadaczem premium, ale wolałbym żeby gra była kompletna już na starcie. O grafice się nie wypowiadam, bo każdy ma oczy i widzi jaka jest. Pewnie trzeba będzie szykować upgrade grafy ale cóż, moim zdaniem będzie warto (o tym też coś napiszę w najbliższym czasie ;) ).

Do zobaczenia w OpenBecie….

Warto też zobaczyć najnowszą grę Blizzarda : overwatchgame.

Oficjalny faniste gry: http://eu.battle.net/overwatch/pl/

polski nieoficjalny fansite: http://overwatchgame.pl/