Co możemy zrobić z niepotrzebnymi klockami LEGO?

Dla wielu z nas klocki LEGO to symbol całego dzieciństwa – mnogość zestawów, serii tychże oraz samych rodzajów klocków, które można było bez problemu ze sobą łączyć w różnorakie konstrukcje, scenerie i wiele innych potrafiły zapewnić mnóstwo zabawy na długie godziny, a przy tym rozwijały naszą kreatywność i sprawiały, że mogliśmy, w mniejszym czy większym stopniu, stworzyć swój własny fantastyczny świat.

Z czasem jednak, w wyniku braku czasu na zabawę i konieczności poświęcania większości dnia większej liczbie obowiązków szkolnych, zmiany zainteresowań oraz wielu innych czynników, klocki niejednokrotnie trafiały do wielkiej skrzyni trzymanej na strychu bądź innym ustronnym miejscu; potem zwykle stawały się prezentem dla młodszych członków rodziny bądź znajomych albo sprzedawane w aukcjach internetowych (co potrafiło być bardzo dochodowym „zagraniem”, gdy byliśmy posiadaczami szczególnie rzadkich i unikalnych zestawów). Niektórzy jednak i tak trzymali swoje LEGO nawet przez długie lata, z sentymentu, przyjemnych wspomnień bądź innych pobudek.

Są jeszcze przypadki, w których posiadacze starych LEGO trzymają je „w częściach” a nie mają ochoty lub czasu, aby złożyć je w zestawy i dopiero w takiej formie próbować sprzedać niepotrzebne już zabawki. Na szczęście i w takim wypadku istnieje pewne rozwiązanie, w ramach którego możemy otrzymać jednocześnie przyzwoitą zapłatę oraz nie będziemy musieli męczyć się ze składaniem zestawów.

W serwisie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje na temat jak dokonać sprzedaży, a przedtem wypełnić specjalny formularz na stronie, w którym musimy zawrzeć takie niezbędne informacje, jak adres skąd mają być odebrane klocki, sposób w jaki chcemy otrzymać za nie pieniądze i tak dalej – warto jednak wspomnieć, że sam klient – sprzedający nie ponosi żadnego kosztu nadania paczki poprzez wysłanego przez firmę kuriera; jedynym wyjątkiem od tej sytuacji jest przypadek, gdy masa klocków jest mniejsza niż 2 kilogramy, gdyż wówczas należność zostanie pomniejszona o koszty wysyłki. Na stronie znajdziemy także instrukcję w jaki należy zapakować klocki do przekazania kurierowi oraz cennik z wyszczególnieniem grup części i tak dalej. Możliwe jest także przekazanie do skupu całych zestawów klocków – musimy jednak wtedy uważać, aby przypadkowo nie wymieszać części z zestawu z innymi oraz załączyć do niego oryginalną instrukcję; dostaniemy również dodatkową zapłatę jeżeli zestaw zostanie umieszczony w oryginalnym pudełku o masie przynajmniej 1 kilograma.

Na końcu wystarczy tylko wydrukować list przewozowy a także protokół odbioru (w dwóch egzemplarzach). List przewozowy wystarczy przykleić do pudełka, w którym wysyłamy klocki, a następnie przekazujemy tak zaopatrzoną paczką kurierowi wraz z jednym protokołem odbioru. Gdy Klockomat otrzyma wysłane LEGO zostaną one zweryfikowane pod względem stanu oraz zważone i na tej podstawie zostanie wyliczona oraz przekazana kwota na nasze konto pocztowe bądź wskazany adres, gdy zdecydujemy się na otrzymanie zapłaty przekazem pocztowym.

Zaprezentowane rozwiązanie z pewnością zostanie docenione przez osoby, które w ramach świątecznych, wiosennych czy też „bez okazji” porządków natrafiły na swój stare LEGO i nie mają co z nimi zrobić. Jeśli i my zaliczamy się do tego grona, a nie mamy komu oddać kloców lub po prostu chcemy wcale niemałego zastrzyku gotówki, Klockomat jest bez wątpienia jednym z najlepszych rozwiązań.

Artykuł został napisany przy wsparciu altweb.pl.