Facebook będzie nas chronił przed spoilerami

Przynajmniej część z nas miała kiedyś wątpliwą przyjemność, przeglądając posty znajomych, komentarze lub jakąkolwiek treść na Facebooku i natknąć się na spoilery swojego ulubionego serialu, filmu, który planujemy obejrzeć lub książki, którą chcemy przeczytać. Facebook testuje nową funkcję, która ma nas w przyszłości przed takimi sytuacjami uchronić – i nie tylko.

Niedługo na Facebooku ma pojawić się opcja „negatywnych słów kluczowych” – po umieszczeniu w określonej rubryce wybranych słów nie będziemy widzieć postów zawierających te wyrazy. Pozwoli nam to ukrywać nie tylko niechciane posty ze spoilerami, ale również związane z tematami, których widzieć nie chcemy bądź które nas denerwują. W zamierzeniach ma to nam ułatwić dostosowanie feeda do naszych potrzeb, jak również ukrywać treść, z którą po prostu nie chcemy mieć do czynienia – w ogóle, czy akurat tego tylko dnia, kiedy niezbyt widzi nam się śledzić dyskusje o polityce lub wydarzeniach na świecie.

Obecnie funkcja znajduje się w fazie testów. W finalnej wersji ma pojawić się możliwość, przykładowo, wybierania słów spośród najbardziej popularnych, polecanych nam przez Facebooka jeśli jesteśmy fanami gier wideo, seriali i tak dalej.