Google Pay, czyli Android Pay i Wallet w jednym

Google od jakiegoś czasu udostępnia użytkownikom urządzeń mobilnych wyposażonych w ichniejszy system operacyjny możliwość płacenia za pomocą nich poprzez terminale płatnicze. Dotychczas funkcjonowały obok siebie de facto dwie usługi od Google’a: Android Pay oraz Google Wallet. Mimo nowatorskiego, bądź co bądź, rozwiązania taka metoda płatności cieszy się raczej przeciętnym zainteresowaniem ze strony użytkowników.

Google w porozumieniu z inwestorami postanowiła połączyć obie wspomniane usługi w jedną, nazwaną po prostu Google Pay. Zdaniem inwestorów istnienie dwóch odrębnych rozwiązań sprawiało, że użytkownicy ostatecznie zniechęcali się do którejkolwiek. Przeciętna popularność wynikała również z braku niektórych opcji w jednej aplikacji, które z kolei miała inna – i na odwrót.

Nowe rozwiązanie ma łączyć pomysły wykorzystane zarówno przy Android Pay, jak i Google Wallet. Mało tego, Google Pay, czyli nowa aplikacja, ma umożliwić także wysyłanie pieniędzy między samymi użytkownikami – kiedy na przykład chcemy zapłacić za kolację w gronie znajomych a akurat nie mamy gotówki, aby się „zrzucić”.

Na zakończenie warto dodać, że system płatności przez smartfony dostępny jest od dłuższego czasu również w Polsce. Wykorzystują go także aplikacje dwunastu polskich banków, jak na przykład mBank.