iiyama TH8667MIS-B1AG – największy ekran dotykowy na świecie?

iiyama to dobrze znany japoński producent monitorów oraz innego sprzętu elektronicznego. Na rynku zasłynął przede wszystkim z dosyć nieortodoksyjnych rozwiązań, co potwierdza temat dzisiejszego artykułu, a mianowicie nowy monitor LCD od tego producenta – model TH8667MIS-B1AG, czyli 86-calowy monitor wykorzystujący 20-punktowy dotykowy interfejs oraz wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K.

Ekran takich rozmiarów przeznaczony jest do specjalistycznego użytku w domu (choć bez wątpienia nic nie stoi na przeszkodzie, żeby grać na nim w gry lub wykorzystywać go jako ekranu telewizora) oraz w szkołach i innych miejscach, gdzie istotne jest dokładne wyświetlanie treści. Zastosowanie technologii ekranu dotykowego (choć i tutaj w pewnym uproszczeniu, gdyż iiyama postanowiło wykorzystać tak właściwie interfejs wykorzystujący podczerwień – oznacza to tyle, że nie musimy wywierać rzeczywistego nacisku na ekran) pozwala ponadto zrezygnować z korzystania z klawiatury bądź pilota i sprawniej przeskakiwać pomiędzy następnymi slajdami, jak również umożliwia to interaktywne wykorzystanie sprzętu.

TH8667MIS-B1AG posiada oprócz tego wszystkiego funkcję EasyNote, która pozwala na odtwarzanie dokumentów i innych plików bezpośrednio z nośnika USB bez włączania komputera.