Microsoft będzie wynagradzał użytkowników Edge’a

Microsoft Edge to przeglądarka internetowa instalowana w najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu, czyli Windows 10. Według zapewnień twórców, następca niesławnego Explorera ma być pozbawiony wszystkich wad poprzednika, a ponadto zużywać mniej zasobów i być szybszą przeglądarką od konkurencji. Microsoft próbował przekonać użytkowników do programu na różne sposoby – tym razem postanowił zastosować to samo rozwiązanie, co w przypadku wyszukiwarki Bing, czyli nagradzać użytkowników.

System Microsoft Rewards umożliwia użytkownikom przeglądarki Edge oraz wyszukiwarki Bing zdobywanie specjalnych punktów za korzystanie z tych produktów. Punkty te mogą zostać następnie wymienione na rozmaite kupony, które możemy wykorzystać w takich sieciach jak Amazon, Starbucks czy też wykorzystać w Skype bądź wykupić sobie wolną od reklam wersję Outlooka. Oczywiście w całym przedsięwzięciu wziąć mogą udział tylko osoby ze Stanów Zjednoczonych, przynajmniej na razie.

Czego Microsoft oczekuje w zamian? Użytkownik musi korzystać z przeglądarki Edge przynajmniej przez 30 godzin w tygodniu. Nie jest to jednak łatwe – oprogramowanie śledzi ruchy myszki i inną aktywność, więc można zapomnieć o nabijaniu punktów mając Edge’a w tle a korzystając rzeczywiście z innej przeglądarki, grając w gry lub robiąc cokolwiek innego.