Nintendo Switch strzałem w dziesiątkę?

Nowa konsola Nintendo nie liczy sobie nawet roku a już sprzedała się w zdumiewającej liczbie ponad dziesięciu milionów zestawów na całym świecie. Taki wynik, jak się okazuje, jest zaskoczeniem nie tylko dla graczy i prasy konsolowej, ale też samej firmy.

Wspomniany wynik sprzedaży został osiągnięty jeszcze przed szeroko rozumianym okresem przedświątecznym, co dla firmy jest wydarzeniem bezprecedensowym, jak również rzadko spotykanym na rynku wszelkiej maści elektroniki. Mało tego, Nintendo Switch wciąż sprzedają się najszybciej spośród wszystkich produktów firmy tego rodzaju i jest jednym z najlepszych wyników w historii gier w ogóle.

Reggie Fils-Aime, czyli dyrektor amerykańskiego oddziału Nintendo, nie kryje zdumienia, choć próbuje wyjaśnić stan rzeczy. Wskazuje na to, że Nintendo Switch to na dobrą sprawę dwie konsole w jednej: można ją zarówno podłączyć do telewizora, jak również wykorzystywać jako handheldowe urządzenie i zabrać ze sobą w podróż czy ogólnie wychodząc z domu. Na Nintendo Switch w krótkim okresie wydane zostały również cieszące się sporym zainteresowaniem tytuły – mowa tu głównie o Super Mario Odyssey oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild – są to też tytułu na wyłączność lub „niemal na wyłączność”, jeśli chodzi o Nintendo Switch.