Nowa wersja Map Google’a będzie nam polecała ciekawe miejsca

Na tegorocznych targach I/O Developers Google, będąc jednym z najbardziej oczekiwanych prelegentów, zapowiedziało wiele zmian w klasycznym zestawie aplikacji na Androida. Wiele zmian ma dotknąć również aplikację Google Maps – nie tylko ułatwiając korzystanie z niej, ale również wzbogacając o wiele nowych ciekawych funkcji. Jedną z nich będzie (a w niektórych krajach, jak USA, już jest) polecanie przez aplikację ciekawych miejsc w naszej okolicy, które mogą odpowiadać naszym preferencjom (ustalonym na podstawie danych zbieranych przez Google’a).

Wspomniane dane, które zbiera Google opierają się przede wszystkim na miejscach już przez nas odwiedzonych. Wobec tego, przykładowo, jeżeli jesteśmy stałymi bywalcami różnego rodzaju kawiarni i restauracji, to możemy spodziewać się, że przede wszystkim takie miejsca Google Maps będzie nam sugerował. Stworzona zostanie także możliwość odkrywania nowych miejsc, które będą zbliżone do tych, które lubimy, ale wciąż trochę różne – taki dualizm ma funkcjonować dzięki dwóm opcjom „Odkrywaj” („Explore”) oraz „Dla ciebie” („For you”). Pierwsza z nich „odkrywa” dla nas nowe miejsca, zaś druga szuka tych najbardziej podobnych, do tych, do których zwykle zaglądamy.

W ramach tej nowej funkcji wprowadzona ma zostać również możliwość filtrowania wyników pod względem dodatkowych preferencji, których aplikacja może czasami sama z siebie nie uwzględniać.