Rozpoczyna się Google Play Awards 2018

Wszyscy użytkownicy sprzętu mobilnego wyposażonego w system operacyjny Android z pewnością znają „sklep Google’a”. Aplikacja o nazwie Google Play oraz związana z nią usługa pozwala dzielić się twórcom różnego rodzaju aplikacji swoimi dziełami z całym światem. Od dwóch lat Google corocznie organizuje również plebiscyt na najlepsze aplikacje w określonych kategoriach. Pod uwagę brane są jednak tylko wciąż wspierane „appki” – musiały one w ciągu ostatniego roku zostać zaktualizowane przez swoich twórców chociaż raz.

Oznacza to, że wśród nominowanych znajdziemy również starsze tytuły, a nie tylko te debiutujące w ostatnim czy obecnym roku. Dobrym przykładem jest tutaj choćby „Clash Royale” czy bardzo popularne swojego czasu „Pokemon GO” – gry, które mają już parę lat na karku, ale wciąż są rozwijane i mają rzeszę oddanych graczy.

Gry nie są jednak jedyną kategorią, za którą można otrzymać nagrodę. Szczególnie interesująca jest grupa obejmująca najlepsze aplikacje będące ułatwieniami dostępu oraz mające największy wpływ na społeczność. W tej pierwszej znajdziemy choćby „Be my eyes” pozwalająca widzącym użytkownikom pomagać w codziennym funkcjonowaniu osób niewidomych. W tej drugiej nominowane zostało natomiast „Forest”, które ma pomóc użytkownikom koncentrować się, przykładowo na nauce, zaś wyznacznikiem poświęconego czasu, bez dotykania telefonu, jest rosnący las.