Czym są zdjęcia cyfrowe?

Ostatnie dziesięciolecie jest zdecydowanie erą dominacji fotografii cyfrowej, która niemalże całkowicie wyparła już fotografię tradycyjną. Zdjęcia cyfrowe wykonuje się przy pomocy sprzętu, który posiada zupełnie inną konstrukcję niż ten stosowany do wykonywania tradycyjnych fotografii.

Zasadniczą różnicą w funkcjonowaniu tych dwóch typów aparatów jest sposób utrwalania obrazu. Zdjęcie wykonane techniką cyfrową posiada określoną rozdzielczość, zależną od parametrów aparatu, a konkretnie od jakości jego obiektywu. Po wykonaniu nie jest zapisywane na kliszy, ale na karcie pamięci, z której następnie można je przenieść na dysk komputera.

Oczywiście zdjęcia cyfrowe, podobnie jak te wykonane metodą fotografii tradycyjnej, mogą być następnie wywoływane w laboratoriach fotograficznych. Mimo bardzo szybkiego postępu w dziedzinie fotografii cyfrowej, fachowcy często zwracają uwagę, że zdjęcia cyfrowe nadal charakteryzują się mniejszą rozdzielczością od tych wykonywanych tradycyjnym aparatem fotograficznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *